Skip to main content

Nie raz wpisywałem w przeglądarkę frazę “wymiary zdjęć na Facebooku”, chcąc dowiedzieć się jak przyciąć zdjęcie ilustrujące publikację. Zrobiłem nawet tutaj ściągę. Często widziałem zdjęcia w rozdzielczości innej, niż preferowana przez serwis, odbijało się to na jego jakości. Nie wyglądało to dobrze biorąc pod uwagę, że zdjęcie profilowe, grafika nagłówka, czy komunikat ma przyciągnąć potencjalnych klientów.

Optymalizacja zdjęć dla kanałów social media jest bardzo ważna

Tworzenie zoptymalizowanego zdjęcia pod każdą z obsługiwanych sieci społecznościowych wymaga poświęcenia czasu (trzeba pamiętać zarówno o wymiarach jak i wadze zdjęcia). Można go zaoszczędzić dzięki prostemu w obsłudze narzędziu on-line. Od lat pomaga ono właścicielom firm, twórcom treści czy marketerom społecznościowym w przygotowaniu grafik publikowanych w social mediach. Dzięki niemu można przyspieszyć publikację, a co ważne zdjęcie będzie perfekcyjnie wykadrowane. Dlatego powinieneś z niego skorzystać i Ty.

Landscape (http://sproutsocial.com/landscape) – bo o nim mowa – pomaga szybko i automatycznie stworzyć wiele rozmiarów obrazów, które są dopasowane pod kątem profili, komunikatów i kampanii w mediach społecznościowych.

Narzędzie Landscape wspiera poniższe media społecznościowe:

  • Twitter (Profile, Photo Header Photo, In-Stream Tall, In-Stream Wide)
  • Facebook (Profile Picture, Cover Photo, Linked Image, In-Stream Square)
  • Instagram (Profile Picture, In-Stream Square, In-Stream Tall, In-Stream Wide)
  • LinkedIn (Profile Photo, Header Image, Logo, Banner, In-Stream Wide, In-Stream Tall)
  • Google+ (Profile Photo, Cover Photo, In-Stream Tall, In-Stream Wide)
  • Pinterest (Profile Picture, Pin Board, In-Stream Short, In-Stream Tall)
  •  YouTube (Channel Art, Channel Icon, Thumbnail)

Wisienką na torcie jest możliwość przycięcia, wyskalowania, powiększenia zdjęcie pod dowolne wymiary. Cała procedura to zaledwie 4 kroki:

1
Wgrywamy zdjęcie przenosząc je do przeglądarki
2
Wybieramy kanał social media i rozmiar kreacji
3
Kadrujemy i skalujemy
4
Ściągamy zdjęcie na komputer
Przycinanie i skalowanie zdjęcia do wymiarów na Facebooku

Przycinanie i skalowanie zdjęcia do wymiarów na Facebooku

Podsumowanie

Marki potrzebują unikalnych obrazów, aby wyróżnić się w mediach społecznościowych. Tworzenie idealnie zoptymalizowanego zdjęcia pod każdą z obsługiwanych sieci wymaga poświęcenia czasu. Narzędzie Landsape ułatwia proces publikacji w mediach społecznościowych, oszczędzając czas, który można lepiej wykorzystać, na przykład na rozmowę z klientami, budowę zaangażowania w coraz bardziej wizualnym świecie społecznym.

Czy znacie jakieś inne narzędzia, które możecie polecić? Koniecznie napiszcie w komentarzu.

Zostaw komentarz