Skip to main content

Messenger to platforma komunikacyjna z której każdego miesiąca korzysta 1,3 miliarda osób*. Oto 14 funkcji, których mogłeś nie znać a dzięki którym staniesz się prawdziwym ninja obsługi Messengera.

1. Możesz używać Messengera w wersji na komputer stacjonarny

Jeśli akurat nie możesz korzystać z telefonu, możesz otworzyć Messengera bezpośrednio na komputerze wchodząc na http://messenger.com. Jest to wersja bardzo podobna do tej, którą znasz ze smartfona, teraz Facebook nie będzie Cię rozpraszać. Możesz również ściągnąć aplikację na komputer..

2. Zagraj w grę

Jeśli potrzebujesz odstresować się, podziękuj programistom Messengera i kliknij w ikonę z padem, Będziesz mógł zagrać w klika prostych gier z innymi użytkownikami Messengera na całym świecie. Uwaga! Gry wciągają.

3. Twórz grupowe konwersacje

Możesz tworzyć i zapraszać do czatu znajomych i rozmawiać w większej grupie. Aby rozmawiać w większej grupie nie musicie być znajomymi na Facebooku.

4. Przypisz ksywkę/nicka swojemu kontaktowi

W oknie czatu możesz zmienić domyślną nazwę konta kumpla na inną, mniej formalną.
W tym celu odszukaj ikonę “Zmień nick!”. Uważaj – kolega o tym zostanie poinformowany 🙂

5. Udostępnij swoje położenie

Zgubiłeś się w wielkim mieście? Jesteś w fajnej knajpce? Daj się odnaleźć. Możesz udostępnić swoje położenie w rozmowie. Twój towarzysz będzie miał szansę zobaczyć gdzie jesteś. Lokalizacja będzie podawana przez 1 godzinę. Po prostu naciśnij niebieski znak plusa i wybierz “Lokalizacja”.

6. Edytuj zdjęcia z Messengerem

Otwórz zdjęcie które zostało przesłane w aplikacji a w prawym górnym rogu zobaczysz 3 ikony. Warto skorzystać z tej możliwości.

7. Znajdź więcej naklejek

Naciśnij ikonę emoji w naklejkach i kliknij przycisk plus. Teraz możesz ściągnąć ich więcej ze sklepu z naklejkami.

8. Przeprowadź sondę

Przydatne jeśli chcesz szybko przedyskutować w demokratyczny sposób ze znajomymi ważne dla was kwestie. Działa w rozmowie grupowej.

9. Darmowe rozmowy przez WiFi

Facebook Messenger został wyposażony w funkcję rozmów VoIP (Voice over IP). Pozwala ona nawiązać rozmowę głosową bezpłatnie z naszymi znajomymi na Facebooku – jedyne wymaganie to połączenie z internetem.

10. Udostępnij kod profilu

Kody ułatwiają rozpoczęcie konwersacji jeśli osoba z którą chcesz nawiązać kontakt nie należy do Twoich znajomych. W aplikacji nacisnąć należy zdjęcie profilowe. Pojawią się dwie opcje “mój kod” oraz “zeskanuj kod”.

11. Przeprowadź tajną konwersację

Boisz się, że ktoś podejrzy twoją rozmowę (np. używając obcego komputera). Przeprowadź tajną konwersację. Rozmowa będzie szyfrowana a do tego po pewnym czasie zniknie.

12. Twórz plany

Zaplanuj rozmowę lub inne działanie klikając w niebieski plus i wybierz godzinę rozpoczęcia wydarzenia. Aplikacja powiadomi cię o odpowiednim czasie.

13. Wycisz powiadomienia

W grupowych wiadomościach najfajniejsze jest to, że wiadomości przychodzą z prędkością błyskawicy. Ale aby uwolnić się od nich możesz wyciszyć konwersację na 15 minut lub dłużej.

14. Zsynchronizuj kontakty

Jeśli chcesz lepiej wykorzystać komunikację w Messengerze, włącz opcję synchronizuj kontakty. Będzie to pomocne w znalezieniu ludzi którzy nie są na Facebooku lub nie są twoimi znajomymi na tej platformie, a jednak używają Messengera połączonego z numerem telefonu, który masz w kontaktach.

I to już wszystko. Było szybko. A wy znacie jakieś ciekawe opcje Messengera o których nie wspomniałem?

Zostaw komentarz